İşte 200 bin işçinin zam oranı!

Kamu sektöründe işçi çalışan iki yıl içinde 200 bin

zammı oranı daha net olacak. Olarak, ilgili Ocak 2012 itibariyle yürürlüğe

Zam. Bu nedenle, kamu görevlilerinin 8 ay maaş artış fark vardır. Düşük ücretli kamu çalışanları, seyyanen yürüyüş, yürüyüş, ve sosyal yardım artış yüzdesi yaklaşık 330 Euro ile kullanıma sunulan. Buna göre, bu grubun işçiler 2 bin 500 TL arasında ortalama fark artırmaktır. Yüksek ücret yarar seyyanen zamdan sosyal yardım için 8 aylık süre gelen artış ve fark iddia edemez işçiler. Ayrıca, bu miktarın 1500 £ civarında olduğu bildirildi.

Devlet Türk-İş ve Hak-İş yürütülen bir toplu sözleşme ile sonuçlandı. 6 yüzde 3 +3 olarak 4 +4 yüzde 2012 oranında da dahil olmak üzere, 2011 yılı için anlaşma, işçiler, yüzde 8 altında arttırmak. Düşük ücretli çalışanların yanı sıra, önemli gelişmeler. Işçiler arasında £ 150.000 YTL arasında maaş seyyanen 100 $ fiyatla artan verildi. Yani düşük ücretli işçiler yüzde 30 zam bulundu. 145 £ sosyal işçilere ödenecek. Bir iki yıllık toplu iş sözleşmesi 1 uygulamak Ocak geriye dönük almak, işçiler ortaya çıktı. Bu farklılıklar 15 olabilir Işveren ile imzalanan edilebilir bir anlaşmanın parçası olarak, parça Ağustos toptan ticaret olarak ödenecek öder. Ancak, sözleşme şartları altında hemen atılır farkları ödenecek edildi. Ne işçi uzlaşma çerçevesinde işveren temsil eden hükümet ve konfederasyonları arasındaki toplu sözleşme ulaşacaksınız. İşyerinde örgütlü sendika her biri dikkate çerçeve anlaşması alarak müzakere masasında işveren bir anlaşma verir. Buna göre, bazı şirketler sözleşme görüşmeleri devam etmektedir bazı sendikalar. 15 toplu sözleşmeler Ağustos tesislerinde artan maaşları yürütülen ve bu zaman farkı artırmak için. Toplu pazarlık ve ücret farklılıkları uzun Eylül ya da gelecek ay kalmak kaldırdı. Sonraki Ocak-Toplu pazarlık.

toplu sözleşmeler

Times, Hak-İş sonuç beklentileri daha yüksek bir başarı olsa da, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan değerlendirme Yazar’a İsa, dedi. Hak-is’t toplu iş hukuku önce hükümet ile sözleşme olan Türk-İş’in de Arslan kayıtları manevra alanı daralan, “Gördüğümüz bir dost, uzlaşmacı bir tutum içinde devlet. Çözümü için önemli olduğunu, böylece . Bu koşullar altında bulmak ve esneklik, “kötü sözleşme oldu:” bakmak. bunu söyleyemem ” Dedi. 1 Farklar Işçiler, en kısa sürede ödenen günlük Hak-İş ifade Başkanı “ücret farkı önce Ramazan Bayramı olacaktır. O bu farklılıklar tatil harçlık inanıyorum.” Alındı ​​imzalanan yükseltmek için Ocak ayında oluşuyor Dedi.
HT

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir