YURT Sorgulama

2014

Üniversite öğrencilerinin barınma sorununa çözüm sunmak üzere Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK görevlendirilmiştir. Öğrenciler başka şehirlerde okula kayıt yaptırdıklarında KYK Yurt başvurusu yapmaktadır. Bu süre okulların kayıt dönemlerinde yapılmaktadır. .İlk defa yükseköğretime, üniversiteye başlayacak yeni yurt başvurusu yapacak olan öürenciler için yurt başvuruları ÖSYM sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından belirlenen takvime göre yapılmaktadır.

Öğrencilerin yurt başvuruları incelenerek kontenjanlar çerçevesinde değerlendirilir. Kontenjanların dolması halinde öğrenciler yedek listesine kayıt edilir. Kayıt açılması durumunda ise kendilerine barınma hakkı verilir.

2014- 2015 eğitim öğretim yılında KYK kredi yurtlar kurumu yurtlarında kalmak isteyen üniversite öğrencileri KYK sitesinden online başvuru yapabilirler. KYK Yurt sonuçları belirlenen takvime göre kurumun internet sitesinde yayınlanmaktadır. KYK Yurt sonuçları sorgulaması yapmak için tıklayınız. yurt sorgulama 1 YURT Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir